První zákazníci pro nové Polo GTI R5 potvrzeni

Volkswagen potvrdil krátce před zahájením soutěžní sezony 2018 dodání nového soutěžního vozu Polo GTI R5 prvním 15 zákazníkům. Vývoj soutěžního speciálu s pohonem všech kol pro zákaznický sport, jehož základem je nová, šestá generace modelové řady Polo, byl zahájen začátkem loňského roku. Nový vůz byl poprvé představen veřejnosti v prosinci. Nové soutěžní Polo se těší velké poptávce – v neposlední řadě i z toho důvodu, že Polo GTI R5 zahrnuje veškeré know-how svého předchůdce, který vybojoval čtyři tituly mistra světa v nejvyšší kategorii soutěžního sportu, WRC.

V druhé polovině letošního roku bude prvním zákazníkům dodáno 15 vozů Polo GTI R5 o výkonu 272 k. Tři vozy budou předány rakouskému týmu Baumschlager Rallye & Racing GmbH, vedenému rakouským jezdcem Raimundem Baumschlagerem, který zvítězil v mistrovství Rakouska v rallye v roce 2017 s vozem Polo R WRC. Rovněž tři vozy byly prodány týmům z Belgie: dva vozy týmu BMA a jeden vůz Polo GTI R5 týmu THX Racing.

Polo GTI R5 má stejně jako sériově vyráběný model – nové Polo GTI2) – výkonný řadový čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním benzinu, který je uložen napříč před přední nápravou. Pravidla omezují zdvihový objem motoru soutěžní verze na 1,6 litru. To postačuje k dosažení impozantních hodnot nejvyššího výkonu 200 kW (272 k) a maximálního točivého momentu 400 N.m. Pětistupňová sekvenční převodovka s těsně odstupňovanými převodovými stupni a trvalý pohon všech kol zaručují vynikající hodnoty zrychlení na jakémkoli povrchu, ať se jedná o asfalt, šotolinu nebo sníh. Soutěžní GTI o hmotnosti 1230 kilogramů zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy.

2018-02-11T11:24:18+00:00 11/02/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|