Čas jarních servisních prohlídek je tady. Neváhejte!

Čas jarních servisních prohlídek je tady. Neváhejte!

Zima, mrazy, sníh, ale také mokrá sněhová břečka, prosolené silnice – nic, co by autům prospívalo. Teď ale vláda paní zimy pomalu, ale jistě končí a nastává ten správný čas dopřát svým miláčkům na čtyřech kolech ozdravnou kůru v podobě jarních servisních prohlídek. Důvodů, proč ji absolvovat, je víc než dost.

Stručně řečeno, několikaměsíční provoz v nízkých teplotách (v závěru letošní zimy opravdu hodně hluboko pod bodem mrazu) a na silnicích nezřídka ošetřených agresivní solí zanechá na automobilech a jejich vybavení stopy. Odstranit je a zajistit bezpečnou a spolehlivou jízdu v jarním a letním období, to je právě účel jarní servisní prohlídky.

„Jarní servis, to je především pravidelná kontrola auta před hlavní sezonou po náročném zimním provozu,“ shrnul do jedné věty Lukáš Žalud, vedoucí servisu Škoda společnosti Amond Kladno, která zajišťuje prodej a servis vozů Škoda, VW a Audi. „Po kontaktu se solí může hrozit koroze, mohou se objevit různé netěsnosti, na místě je kontrola všech kapalin a baterie, seřízení brzd a další,“ přidal Lukáš Žalud další důvody důležitosti jarních prohlídek.

Na co se zaměřujeme při jarních kontrolách?

Brzdový systém:

Kontrolujeme úniky brzdové kapaliny, stejně jako opotřebení, poškození i zanesení, které může negativně ovlivnit funkčnost a kvalitu brzdového systému.

Chladicí systém:

Aby správně fungoval, kontrolujeme stav hadic, chladiče, chladicí kapaliny a správnou funkci klimatizace.

Tip Amondu:

Doporučujeme kontrolu pylového filtru po topení a náročném zimním provozu. Na jaře a především v létě se ve větší míře začne používat klimatizace a je důležité, aby se odstranily veškeré nečistoty.

Výfukový systém:

Podvozek automobilu je během zimy extrémně zatížený, především solí z posypu silnic. Kontrolujeme korozi, případně vady a netěsnosti výfuku.

Součástí jarních prohlídek jsou samozřejmě i kontroly stěračů a ostřikovačů, baterií, resp. jejich napětí a stavu elektrolytu, kontroly klínového řemene a stavu motorového oleje, kontroly světel včetně správného nastavení.

Tip Amondu:

Součástí jarní prohlídky může být i výměna zimních pneumatik za letní. Doporučujeme vyhradit si pro servis auta raději dva dny. Přezutí pneumatik je hotové do hodiny, zatímco pokud je součástí jarní prohlídky, může se stát, že kontrola odhalí něco závažnějšího a servis se protáhne do druhého dne.

Co jsme pro vás v Amondu přichystali?

Pro vozy Škoda komplexní jarní prohlídky za 249 Kč, které se zaměří na vše podstatné a důležité pro jarní a letní provoz. Startují 1. dubna a trvají do konce května.

2018-03-20T00:16:11+02:00 20/03/2018|Hlavní strana, Servis, Škoda, Volkswagen|