Nový VW Golf 8 generace přichází: Evoluce i revoluce v jednom

Nový VW Golf 8 generace přichází: Evoluce i revoluce v jednom

Chtělo by se říct, že je nesmrtelný… Volkswagen Golf přichází s modelem už 8 generace a začíná psát další kapitolu modelu, který je s více než 35 miliony prodanými vozy mezi evropskými automobily bestsellerem. Jaký je VW Golf 8 generace?

Začněme zvenku…

Na první pohled není nový Golf až tak odlišný od svého předchůdce 7 řady. Stále je to především univerzální auto, které zvládne prakticky vše – městský provoz i jízdu po dálnici na delších cestách, dokáže být rychlý i úsporný, dobře vypadá a cítíte se v něm pohodlně a bezpečně.

Přesto design 8 Golfu prošel zajímavou evolucí. Typické „golfovské“ prvky zůstávají, jen jsou ještě víc dotažené k dokonalosti. Zaujme přepracovaná příď s užšími světlomety a ve spojení s dalšími prvky působí auto agresivnějším, kompaktnějším a dynamičtějším dojmem.

Revoluce uvnitř

Jestliže zvenku se Golf mění tak nějak krok za krokem s každou nově přicházející generací, uvnitř je osmičková řada jako z jiného světa.

  • Palubní deska je kompletně přepracovaná, „oděla“ se do zcela nového originálního a moderního hávu.
  • Zmizela většina ovládacích tlačítek a ústředním místem je digitální přístrojový štít s dotykovým panelem ovládání světlometů a vyhřívání skel na levé straně a s displejem infotainmentu na straně pravé.
  • To, co se nemění, je dostatek prostoru, pohodlí a komfort.

V tom si Golf drží tradičně vysoký standard, který z něj několik desetiletí dělá bestseller ve své třídě.

Vstup do digitální éry

VW Golf 8 vstoupil razantně do digitální epochy. Klasická tlačítka a ovládací prvky zmizely téměř všechny a přesunuly se do infotainmentu. Ale buďte bez obav – po usednutí za volant se budete velice rychle cítit jako doma.

  • Ovládání dotykového panelu i digitálního přístrojového štítu je snadné a intuitivní.
  • K dispozici je samozřejmě i hlasové ovládání.
  • Díky digitalizaci si v novém Golfu můžete vytvořit vlastní nastavení vozu a uložit si ho do paměti
  • Podle sebe a svých preferencí si nastavíte sedadla, podobu a funkce digitálního štítu a infotainmentu či klimatizaci.

„Hustota provozu stále sílí. Nejen ve městech, ale i na běžných komunikacích. Značka Volkswagen proto hledá stále nové a inovativní způsoby, jak ulehčit a zpříjemnit cestování, poskytovat nadstandardní pohodlí a zvyšovat bezpečnost majitelů vozů VW. Proto přichází se stále propracovanějšími asistenčními a bezpečnostními systémy. Díky tomu nový Golf dokáže udělat spoustu věcí za vás. Vše směřuje k tomu, aby se jednou proměnil v auto, do něhož nasednete, zadáte cíl a pak už se jen povezete,“ uvedl na jeho adresu Tomáš Utěšil, vedoucí prodeje VW AMONDu.

Tak daleko VW Golf 8 sice ještě není, ale umí toho víc než dost. Sám dokáže přizpůsobit rychlost s ohledem na aktuální situaci na silnici. Díky systému Car2X a připojení na wi-fi dokáže komunikovat s okolím a sdílet dopravní informace.

A co je systém Car2X?

Prostřednictvím technologie Car2X je vůz schopen komunikovat s okolím v dosahu zhruba 800 metrů. Řidič dostává např. informace o nehodách, porouchaných vozech, kolonách, pohybu záchranných vozidel či o tom, jaká barva bude na nejbližším semaforu. Díky tomu mohou řidiči včas reagovat a zvyšuje se tím bezpečnost provozu.

Nový VW Golf 8 generace nabídne i pestrou škálu pohonných jednotek:

Na výběr bude 8 motorů: benzinových, naftových, uzpůsobených na spalování CNG, mild-hybridů i plug-in hybridů s rozpětím výkonů od 66 kW (90 koní) až po 221 kW (300 koní u varianty GTI)

„Předprodej nových vozů VW Golf začne přibližně v únoru a březnu příštího roku. V té době už budeme znát ceny, škálu výbavy a začneme vozy objednávat.

První kusy se u nás měly objevit během května 2020,“ doplnil Tomáš Utěšil.

Kontakt na AMOND

Tel.: 800 123 400

E-mail: amond@amond.cz 

Tomáš Utěšil
Tomáš Utěšilvedoucí prodeje nových vozů
T.: +420 312 817 172
M.: +420 724 147 006
Martin Blín
Martin Blínprodejce nových vozů
T.: +420 312 817 156
M.: +420 606 683 048
Michal Březina
Michal Březinaprodejce nových užitkových vozů
T.: +420 312 817 113
M.: +420 602 449 766
Veronika Hejkalová
Veronika Hejkalováprodejce nových vozů
T.: +420 312 817 173
M.: +420 731 637 668

Barbora Lišková
Barbora Liškováasistentka prodeje nových vozů
T.: +420 312 817 125
2019-12-03T21:47:46+01:00 30/11/2019|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|