Nový VW Touareg posouvá hranice do vyšší dimenze

Tři, dva, jedna – a je to tady… Závoj padá dolů a nový VW Touareg se v celoevropské premiéře představuje v celé své kráse. Atraktivní fešák, ušlechtilý dravec, to jsou první myšlenky, které vyvolá první pohled na SUV nové generace, jak praví jeden z mnoha reklamních sloganů německé automobilky. V tomto případě ale nejde o žádné prázdné reklamní klišé. Nový Touareg zaujme i nadchne nejen na první pohled, ale i na každý další. Věřte nebo ne, ale z tohoto auta se vám nebude chtít vystoupit…

Jedním dechem by se chtělo dodat, že z předchozího Touarega nezůstal takříkajíc kámen na kameni. To, co padne do oka okamžitě, je impozantní design vozu, který je delší, širší, a přitom nižší. Skvělý první dojem násobí výrazná přední maska a celkově čisté linie celého auta.

Ale v okamžiku, kdy usednete za volant, jako by se před vámi otevřel zcela jiný svět, našlapaný novými technologiemi. Ostatně stačí usednout na sedadlo, které má osmnáct nastavitelných parametrů, takže si stačí posezení upravit doslova a do písmene na míru.

A to není zdaleka všechno – můžete také vybírat z osmi různých masážních programů pro uvolnění a posílení zádových svalů. Samozřejmě lze regulovat i teplotu, takže si budete užívat podmínky srovnatelné s péčí kvalitního wellness centra. I to je jeden z důvodů, proč se vám z auta nebude chtít vystoupit.

V okamžiku, kdy nastartujete, máte ještě pocit, že se vlastně nic neděje – jen se pohne ručička otáčkoměru, motor skoro neslyšíte. Ale stačí jen lehce polechtat plynový pedál a vyrazit, a okamžitě pocítíte sílu a energii šestiválcového třílitru. A milovníci krocení koňů pod kapotou se mohou těšit, že během roku 2019 se na trhu objeví i čtyřlitrový osmiválec.

Po nastartování se vám navíc i zcela otevře onen slibovaný svět nových technologií. Design digitální přístrojové desky s velkou obrazovkou, na níž najdete vše potřebné od informací o voze přes média a internet až po navigaci, by na chvíli mohl vyvolat zdání, že jste právě usedli do své pohodné lenošky před televizi u vás doma v obýváku.

Rozhodně oceníte volitelný systém řízení všech kol, protože to nejen umožní snazší parkování, ale systém pomáhá i při dynamické jízdě. Zvlášť v kombinaci s aktivní stabilizací naklánění, která omezuje boční náklon auta v zatáčkách.

„Touareg na silnici poslouchá doslova na slovo, perfektně reaguje. V tomhle autě máte opravdu pocit bezpečí. Komfort a luxus při jízdě zvyšuje i systém night vision pro noční vidění. Lidsky řečeno termovize. Kamera v infračerveném spektru monitoruje prostor před vozem a reaguje na teplo. Díky tomu rozpoznáte, zda před vámi je člověk nebo zvíře, a můžete včas reagovat,“ popsala jednu z inovativních novinek Veronika Hejkalová, prodejce aut a specialistka na VW Touareg společnosti Amond Kladno.

Nový Touareg z Amondu má za sebou i ostré testování – mimo jiné na krkonošských horských silnicích v okolí Mladých Buků. „Na silnici se choval naprosto komfortně, ale zároveň si nový model SUV zachoval i offroadový charakter. Díky podvozku a nové generaci vzduchového pérování si udržuje perfektní jízdní vlastnosti i na horších cestách,“ přidala Veronika Hejkalová další nezanedbatelné plus nového Touarega vzhledem ke „kvalitě“ českých silnic.

Nový model VW Touareg vás postaví v podstatě před jeden jediný problém – nebudete z něj chtít vystoupit. Vyzkoušet si nový přírůstek do rodiny volkswagenů, který cílí především na rodiny s dětmi a na úspěšné podnikatele, můžete takříkajíc „in natura“ v autosalonu Amond v Kladně. A vše o něm najdete na: https://www.amond.cz/volkswagen/nove-vozy-ihned-k-dodani.

2018-07-03T15:17:26+01:00 03/07/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|