Program ŠKODA Handy – pomocná ruka podaná lidem se zdravotním hendikepem

To, co je pro zdravé lidi samozřejmostí a vlastně každodenní všední záležitostí, je pro mnohé lidi se zdravotním hendikepem nesplnitelným, nebo jen stěží dosažitelným snem. Řeč je o možnosti sami řídit vlastní auto. V rámci projektu ŠKODA Handy se ale i zdánlivě nesplnitelný sen může stát v kladenském autosalonu AMOND realitou.

Program ŠKODA Handy je cílený právě na lidi se zdravotními hendikepy a pomáhá jim znovu získat svou ztracenou mobilitu. „Když jsme se o projektu dozvěděli, neváhali jsme ani minutu a stali jsme se jeho partnerem. Pomůžeme od prvního až do posledního kroku, to znamená od pomoci s výběrem vhodného vozu až po pomoc s přestavbou auta a s potřebnými úpravami, které zajišťují ověřené společnosti API CZ a Hurt, které se dlouhodobě věnují výrobě, vývoji a montáži různých typů ručního ovládání a speciálním úpravám vozů pro hendikepované osoby,“ vysvětlil specialista ŠKODA Handy společnosti AMOND Martin Ševčík.

Vedle výběru vhodného vozu a nezbytných úprav „šitých na míru“ klientovi podle jeho zdravotního postižení a jeho přání poskytujeme držitelům průkazu ZTP a ZTP/P významné finanční zvýhodnění, náhradní díly a příslušenství ŠKODA se zvýhodněním. Podanou rukou je také zvýhodněné ŠKODA Pojištění vozu ve spolupráci s pojišťovnou Allianz a financování ŠKODA Handy od 30% akontace s 0% navýšením od společnosti ŠkoFIN.

Jak na to?

V autosalonu AMOND je už dnes k dispozici jeden upravený vůz ŠKODA Fabia, takže stačí prodejnu společnosti jen navštívit. „Auto je zájemcům k dispozici pro předváděcí jízdy. Nabízíme i možnost, že za klienty dorazíme sami. Dojedeme k nim, ukážeme, jak vše funguje, a mají možnost se sami projet,“ uvedl Martin Ševčík.

Možnosti úprav platí pro celou modelovou řadu automobilů ŠKODA. „Jsme připraveni dělat prakticky jakékoliv úpravy. Nejčastěji úpravy ručního řízení, ale připravíme i další včetně posunovacích dveří, vytáčecích sedadel či nakládacích jeřábků,“ upozornil Martin Ševčík s doporučením, že jednou z úprav by měla být automatická převodovka.

Významnou předností programu ŠKODA Handy je i to, že úpravy a montáž provádějí přímo v servisu společnosti AMOND pracovníci firem API CZ nebo Hurt, kteří jsou sami tělesně postižení, takže se dokážou mnohem lépe vcítit do potřeb hendikepovaných osob. „Zkrátka jsme schopni upravit vůz dle individuálních přání a potřeb,“ doplnil Martin Ševčík s tím, že AMOND provádí úpravy i v autech lidí, kteří se o zdravotně hendikepované osoby starají.

Kdy si auto klient odveze?

Termíny dodání přestavěných a upravených vozů se různí. „Například ruční řízení jsme schopni připravit přibližně za tři hodiny. To je docela rychlé, ale jinak se termíny liší podle rozsahu úprav. V případě, že jde o individuální úpravy – např. osazení speciálních sedadel či elektrických posuvných dveří –, pak se termíny dodání prodlužují. Stručně řečeno se termíny pohybují od hodin až po čtrnáct dní. Ale především upravíme vůz a jeho ovládání na míru, aby každý mohl řídit vůz snadno a hlavně bezpečně,“ poznamenal Martin Ševčík.

Více informací vám podá koordinátor projektu Martin Ševčík, T +420 312 817 150, M +420 606 611 986, msevcik@amond.cz, www.amond.cz

2018-07-31T08:33:41+01:00 31/07/2018|Hlavní strana, Škoda|