První otevřené SUV značky: Dozorčí rada koncernu Volkswagen schválila výrobu kabrioletu T-Roc

Značka Volkswagen uvede v rámci velké modelové ofenzivy na trh své první otevřené SUV. Nový kabriolet vznikne na základě modelu T-Roc. Nový model bude vyráběn od prvního pololetí 2020 v Osnabrücku. Nezbytné investice do výrobního závodu přesahující 80 milionů eur schválila minulý týden dozorčí rada koncernu Volkswagen. Společnost tímto rozhodnutím navazuje na úspěšnou historii kabrioletů, vyráběných v Osnabrücku, a potvrzuje zachování pracovních míst.

 

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva značky Volkswagen, k tomu říká: „Volkswagen upevňuje své postavení v kategorii SUV. Již dnes stanovuje T-Roc nová měřítka v segmentu kompaktních SUV. S kabrioletem T-Roc rozšíříme nabídku o mimořádně emocionální variantu. Mám přitom velkou radost, že tímto krokem můžeme navázat na bohaté zkušenosti našeho týmu v Osnabrücku z mnoha desetiletí výroby otevřených automobilů. Závod Osnabrück tak má pro budoucnost dobré perspektivy.“

Automobily kategorie SUV v současnosti zásadním způsobem přispívají k růstu největší značky koncernu. Tiguan byl v roce 2017 se 720 000 dodanými vozy jedním z deseti nejprodávanějších vozidel na světě a patří mezi trojici nejúspěšnějších SUV. Volkswagen hodlá do roku 2020 rozšířit svou globální nabídku SUV na 20 modelů. Přibližně 40 procent prodaných vozů Volkswagen má pak připadat na SUV. Volkswagen ještě více upevní své postavení v segmentu kompaktních SUV novým kabrioletem na základě modelu T-Roc. Kompaktní SUV patří mezi nejrychleji rostoucí segmenty automobilového trhu.

2018-02-28T20:52:06+02:00 28/02/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|