ŠKODA Design navrhl trofeje pro vítěze Tour de France 2019

28. července dorazí účastníci letošního ročníku Tour de France do cíle závodu na Champs-Elysées. Zde si vítězové jednotlivých kategorií převezmou trofeje. Také v letošním roce podobu křišťálových trofejí navrhlo oddělení designu značky ŠKODA. Trofej vítězi bodové klasifikace předá osobně člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, Alain Favey.

Designér společnosti ŠKODA AUTO Peter Olah zdůrazňuje: „Vzhled poháru pro letošního vítěze Tour de France je inspirován jedním nejtradičnějších a nejznámějších vzorů českých brusičů – tzv. „Spitzstein“. Malé pravidelné čtverečky jsou vybroušeny do tvaru pyramidy a vytváří tak trojrozměrný efekt. Tento klasický vzor jsme nově interpretovali a dodali mu zcela novou dynamiku, která je znatelná i na tvaru trofeje.“

Elegantní silueta pohárů se mezitím stala jedním ze symbolů Tour de France. Výroby se ujala česká firma Lasvit ve spolupráci s designérem společnosti ŠKODA AUTO Peterem Olahem. Designéři společnosti ŠKODA AUTO se při navrhování povrchu trofeje nechají každý rok inspirovat novými vlivy. Letos jsou 60 centimetrů vysoká a čtyři kilogramy vážící mistrovská díla českého sklářství poctou tradiční technice broušení skla zvané „Spitzstein“ (video link). Skutečné zvládnutí této techniky vyžaduje dlouholetou zkušenost. Trofeje pro vítěze letošní Tour de France vyrobil pětasedmdesátiletý brusič skla, který tuto techniku v průběhu svého profesního života po několik desetiletí zdokonaloval. Výroba jedné trofeje trvala tři dny.

106. ročník klasického cyklistického závodu odstartoval 6. července, na počest pětinásobného vítěze Tour Eddyho Merckxe v belgické metropoli Bruselu. Až peloton vjede 28. července do cíle na pařížském bulváru Champs-Elysées, bude mít 176 závodníků za sebou celkem 21 etap o celkové délce 3 640 kilometrů.

ŠKODA AUTO je letos již pošestnácté oficiálním hlavním partnerem a oficiálním dodavatelem vozů Tour de France. Trofeje pro vítěze slavného cyklistického závodu kolem Francie navrhuje česká automobilka již od roku 2011.

2019-07-17T10:27:33+02:00 17/07/2019|Hlavní strana, Nové vozy, Škoda|
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,
V NÁVAZNOSTI NA VLÁDNÍ OPATŘENÍ, JSME NUCENI UZAVŘÍT PRODEJ NOVÝCH VOZŮ (ZŮSTÁVÁME ALE ON-LINE A PRO VÁS K DISPOZICI od 8 do 16 HOD). 
PRODEJ OJETÝCH VOZŮ JE ČÁSTEČNĚ PŘEMÍSTĚN PŘES NÁŠ SALÓN, ABYCHOM TAK PLNĚ RESPEKTUVALI OPATŘENÍ A  OCHRANU VAŠEHO ZDRAVÍ. .
SERVISNÍ SLUŽBY ZŮSTÁVAJÍ V PROVOZU! PŘÍJEM VOZŮ DO OPRAVY BUDE PROVÁDĚN VEDLEJŠÍMI VCHODY ( NÁSLEDUJTE ZNAČENÍ NA PROVOZOVNĚ). PRACOVNÍ DOBA SERVISU BUDE PRO VEŘEJNOST 
8 DO 16 HODIN
.
ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, KTEŘÍ JSOU V KARANTÉNĚ, NEBO VYKAZUJÍ PŘÍZNAKY CHŘIPKOVÉHO ONEMOCNĚNÍ, ABY NÁVŠTĚVU NAŠÍ PROVOZOVNY ODLOŽILI. V PŘÍPADĚ, ŽE VAŠE OPRAVA NENÍ AKUTNÍ, OBJEDNEJTE SI PROSÍM NÁHRADNÍ TERMÍN. VŠECHNY KONTAKTY NALEZNETE ZDE.
 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ PŘÍPADNÝCH KOMPLIKACÍ S OMEZENÍM PROVOZU.
VEDENÍ SPOLEČNOSTI AMOND SPOL.S.R.O.