ŠKODA Octavia 4: Krok do digitální éry i zachované tradiční hodnoty

ŠKODA Octavia je jednou z vlajkových lodí a nejprodávanějším modelem mladoboleslavské automobilky. S napětím a očekáváním jsme čekali na „odhalení“ čtvrté generace oktávky i u nás v AMONDu.

Stalo se a nová ŠKODA Octavia čtvrté generace je tady. Jaká je? Stručně řečeno, opět narostla. Nejen rozměrově, ale především v tom, co všechno nabízí pro jízdní komfort a bezpečnost.

Na první pohled zaujme dynamický design

Design Octavie 4 je zajímavý, propracovaný a atraktivní. A zpředu už ne tak kontroverzní jako předchozí „čtyřoký“ model. „Co určitě zaujme, je fakt, že z pohledu aerodynamiky se nová Octavia řadí do světové špičky. I to se pozitivně projeví na vynikajících jízdních vlastnostech,“ uvedl Radek Prošek, vedoucí prodeje nových vozů ŠKODA.

Revoluční, ale stále praktický a prostorný interiér

ŠKODA Octavia IV se nabízí v provedení kombi. Na jaře 2020 pak bude také v provedení liftback. A když už byla řeč o tom, že lehce narostla, tak totéž platí i pro zavazadlový prostor, který se zvětšil u liftbacku na 600 litrů, u kombi na 640 litrů, což je oproti předchozí generaci o 30 litrů víc.

Interiér za exteriérem nijak nezaostává. Naopak!

Vnitřek vozu zažil doslova revoluci. Kabina se razantně proměnila, interiér je modernější, posunul se do digitální doby, ale přitom si zachoval všechny tradiční a vysoce hodnocené vlastnosti Octavie – praktičnost, prostor a pohodlí.

Výraznou proměnou prošel volant. Je dvouramenný a po stranách má otočné válečky, kterými „listujete“ v menu palubního počítače. „Řidič se usadí za volantem rychle a pohodlně díky velkorysému rozsahu nastavení volantu i sedadel. Ergonomická sedadla mají pečeť kvality AGR a mohou být vyhřívaná, poprvé mají i ventilaci a masážní funkce,“ doplnil Radek Prošek.

Octavia čtvrté generace se posunula opět o kus dál do digitální éry

  • Středobodem interiéru je až desetipalcový dotykový displej infotainmentu.
  • Až desetipalcovou obrazovkou disponuje i virtuální přístrojový štít a řidiči pomůže poprvé i tzv. head-up-displej, tedy promítání informací na čelní sklo.
  • Octavia čtvrté generace přináší i další nové technologie, například světlomety LED Matrix, které vykrývají okolní provoz v dálkovém režimu, nebo asistenty vyhýbání v krizových situacích, detekce chodců a cyklistů, či pro odbočování,“ vypočítal vychytávky Radek Prošek.

ŠKODA Octavia IV nabízí infotainmenty s displeji 8 až 10 palců (Swing a Columbus) spolu s nově nabízenou dotykovou lištou.

Pestrá škála motorů

Škála pohonných jednotek je opravdu bohatá. Klasické benzinové motory začínají na 1.0 TSI (81 kW), pokračují 1.5 TSI (110 kW) a končí na dvoulitrové verzi s výkonem 140 kW. Dieselové motory jsou v nabídce pouze ve dvoulitrové verzi, ale ve třech výkonových variantách od 85 kW až po 147 kW.

Daleko nejpočetnější zastoupení u nové ŠKODY Octavia 4 mají alternativní pohony. V nabídce jsou mild-hybridní agregáty, tedy s pomocným elektromotorem pro opakované starty a vyšší výkon, stejně jako je k dispozici i verze s pohonem CNG. „Největší novinkou je ale plug-in hybridní pohon, který má Octavia poprvé. Kombinuje benzinovou čtrnáctistovku o výkonu 115 kW s elektromotorem o výkonu 75 kW,“ poznamenal Radek Prošek. Právě obě verze mild a plug-in jsou těmi „nejžhavějšími“ novinkami v nabídce značky ŠKODA.

Novinek byste v nové Octavii našli ale opravdu bezpočet. Patří mezi ně i elektronicky vyklopitelné tažné zařízení, elektronické otevírání kufru, včetně možnosti otevřít kufr kopnutím nohou pod nárazník.

„Nejlepším způsobem, jak se s novou ŠKODOU Octavia čtvrté generace seznámit osobně, je přijít k nám do AMONDu,“ srdečně zve Radek Prošek všechny zájemce. Slavnostní odhalení a první testovací jízdy se uskuteční už 30. ledna 2020! Těšte se!

Kontakty:

Radek Prošek
Radek Prošekvedoucí prodeje nových vozů
Michaela Kudrnová
Michaela Kudrnováprodejce nových vozů
Martin Ševčík
Martin Ševčíkprodejce nových vozů
Kristýna Mečířová
Kristýna Mečířováasistentka prodeje
2019-12-21T11:32:14+02:00 21/12/2019|Hlavní strana, Nové vozy, Škoda|
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,
V NÁVAZNOSTI NA VLÁDNÍ OPATŘENÍ, JSME NUCENI UZAVŘÍT PRODEJ NOVÝCH A OJETÝCH VOZŮ. RESPEKTUJEME TOTO OPATŘENÍ Z DŮVODU OCHRANY ZDRAVÍ. INFORMACE O NOVÝCH A OJETÝCH VOZECH JSME PŘIPRAVENÍ POSKYTOVAT ELEKTRONICKOU FORMOU ( EMAIL, TELEFON).SERVISNÍ SLUŽBY NAŠÍ FIRMY ZŮSTÁVAJÍ V PROVOZU. PŘÍJEM VOZŮ DO OPRAVY BUDE PROVÁDĚN VEDLEJŠÍMI VCHODY ( NÁSLEDUJTE ZNAČENÍ NA PROVOZOVNĚ).
PRACOVNÍ DOBA SERVISU BUDE PRO VEŘEJNOST 8-10 A 14-16 HOD.
ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, KTEŘÍ JSOU V KARANTÉNĚ, NEBO VYKAZUJÍ PŘÍZNAKY CHŘIPKOVÉHO ONEMOCNĚNÍ, ABY NÁVŠTĚVU NAŠÍ PROVOZOVNY ODLOŽILI.
V PŘÍPADĚ, ŽE VAŠE OPRAVA NENÍ AKUTNÍ, OBJEDNEJTE SI PROSÍM NÁHRADNÍ TERMÍN. VŠECHNY KONTAKTY NALEZNETE ZDE.
 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ PŘÍPADNÝCH KOMPLIKACÍ S OMEZENÍM PROVOZU.
VEDENÍ SPOLEČNOSTI AMOND SPOL.S.R.O.