ŠKODA opět generálním partnerem charitativních běhů TERIBEAR

ŠKODA AUTO se již počtvrté jako generální partner zapojuje do charitativních běhů TERIBEAR. Desetidenní charitativní běh ´TERIBEAR hýbe Prahou´, pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem, odstartoval včera v odpoledních hodinách na pražském vrchu Vítkov a potrvá do 15. září. V Mladé Boleslavi, mateřském městě automobilky ŠKODA AUTO, se běh uskuteční v TERIBEARŮV šťastný den, a to 12. září. Za každý uběhnutý kilometr v Praze věnují partneři akce 30 Kč znevýhodněným dětem a mladým lidem. V Mladé Boleslavi pak ŠKODA AUTO věnuje za každý zdolaný kilometr 20 Kč na pomoc dětem z dětských domovů Mladá Boleslav a dále Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin.

„Pomoc znevýhodněným dětem je jedna z hlavních priorit společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO a proto se již počtvrté stáváme hrdým generálním partnerem této unikátní sportovně-charitativní akce, kde není zdaleka tak důležitý předchozí trénink, jako snaha pomoci,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO odpovědný za oblast řízení lidských zdrojů. „Postavte se s námi na start a každým zdolaným kilometrem pomáhejme těm, kteří potřebují zdolat nepřízeň osudu. Letošní novinkou je přátelské klání mezi Prahou a Mladou Boleslaví, které se uskuteční na TERIBEARŮV šťastný den ve středu 12. září. Zdolávat kilometry budeme pro děti z dětských domovů Mladá Boleslav, Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin,“ dodává Bohdan Wojnar.

Charitativní akce ´TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem´, jejímž cílem je podpořit znevýhodněné děti, probíhá na pražském Vítkově do 15. září, a to nonstop. Pro běžce je připravena trasa dlouhá 1,5 km se startem v blízkosti národního památníku. Každý registrovaný účastník může kdykoli i opakovaně absolvovat libovolný počet kol. Kilometry se zaznamenávají na elektronické konto pomocí čipu. Účastníci mají prostřednictvím průběžné výsledkové listiny přehled o částce, kterou přispěli. Čip lze zakoupit online, či přímo na startu za 200 Kč (děti 100 Kč). Za každý zdolaný kilometr na okruhu věnují partneři akce 30 Kč na pomoc dětem a mladým lidem v nouzi. V loňském roce běh v Praze podpořilo přes 12 000 lidí, kteří naběhali nebo nachodili 226 286 kilometrů a pomohli tak částkou 11 314 320 korun! Během jednodenní akce v Mladé Boleslavi byla vyběhaná částka 477 392 korun dorovnána automobilkou na 500 000 korun a rozdělena Dětskému domovu Vrchlabí a Dětskému centru při Klaudiánově nemocnici.

ŠKODA AUTO jako generální partner charitativních běhů TERIBEAR připravila na pražském Vítkově v blízkosti registrací relaxační zónu, kde si návštěvníci kromě odpočinku a aktivního protažení s profesionálním trenérem mohou také zasoutěžit o zajímavé ceny. Charitativního běhu se účastní i tým ŠKODA složený ze zaměstnanců automobilky, kteří se jen o pár dnů později postaví také na start charitativního běhu ´TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví´, který se uskuteční 12. září od 10:00 do 19:00 v lesoparku Štěpánka. V Mladé Boleslavi se poběží pro Dětské domovy Mladá Boleslav, Potštejn, Broumov a Holice z okolí Kvasin. Tyto domovy podporuje ŠKODA AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem v rámci společného projektu ROZJEDU TO! a Vzdělávacího fondu ŠKODA AUTO a Nadace Terezy Maxové dětem.

2018-09-10T10:24:37+02:00 10/09/2018|Hlavní strana, Škoda|