ŠKODA Superb iV: Revoluce ukrytá pod kapotou

Na první pohled žádné zásadní změny nezaznamenáte, protože ta opravdová revoluce se ukrývá uvnitř pod kapotou.

Řeč je o voze ŠKODA Superb iV, o prvním hybridu s okřídleným šípem ve znaku s plug-in hybridním pohonem, který v sobě kombinuje klasický benzinový přeplňovaný čtyřválec 1,4 TSI s výkonem 115 kW / 156 koní a elektromotor o výkonu 85 kW / 115 koní s baterií Li-Ion s kapacitou 13 kWh. Ani tato novinka nechybí v nabídce našeho autosalonu.

Revoluce přichází teprve v okamžiku, kdy tlačítkem nastartujete a rozjedete se

Superb iV se totiž při běžných teplotách rozjíždí vždy v elektrickém režimu, což prozradí zelený nápis „Ready“ na přístrojovém štítu. Výjimkou jsou pouze opravdu extrémně nízké teploty pod −10 stupňů Celsia, kdy automaticky naskakuje spalovací motor.

Superb v elektrickém módu reaguje na stlačení plynového pedálu velice svižně. A čistě na elektřinu můžete pokračovat v jízdě především v městském provozu, a pokud to zvládnete do 50 km, nemusíte ani využívat pomoc benzinového motoru. Jakmile ale vyrazíte na delší jízdu, zapíná se hybridní režim a do „práce“ se pustí i zážehový motor 1,4 TSI. Celkový kombinovaný dojezd je až 930 km, a to už je slušná porce kilometrů.

Stručně shrnuto, celkový výkon soustavy je 160 kW / 217 koní s točivým momentem 400 Nm. Nejvyšší rychlost výrobce udává 224 km/h a dojezd na elektromotor je přibližně 60 km.

„Uživatel, který usedne za volant Superbu iV poprvé, musí trochu přepnout a překopat způsob užívání auta. A je na povaze řidiče, jak moc. Zda bude jezdit čistě elektricky, nebo naopak víc využívat benzinový pohon, případně nakolik a jak oba pohony kombinovat,“ poznamenal Radek Prošek.

Sladění obou pohonů se v případě Superbu iV povedlo perfektně

„Nejspíš většinou ani nepoznáte, v jakém režimu právě jedete,“ uvedl Radek. A přidal další přednost Superbu s hybridním pohonem. „Tím, že se dá pohon kombinovat, není dojezd už tak limitující jako u čistého elektromobilu. Ve městě se pohybujete čistě elektricky, pak třeba 300 km na benzin. Přitom se dají ještě díky rekuperaci částečně nabít baterie,“ konstatoval Radek Prošek.

Připočíst je nutné i další plusy automobilů s hybridním či čistě elektrickým pohonem. Jaké jsou?

  • Možnost parkování v Praze i na modrých zónách
  • Provoz bez povinnosti zakoupit dálniční známku
  • Zproštění platby silniční daně

„K těmto výhodám bych přidal ještě ekonomický provoz,“ dodal Radek Prošek s tím, že hybridní pohon v sobě ideálně kombinuje velmi nízké provozní náklady elektrického motoru s velkým dojezdem tradičního pohonu.

A jak je to s nabíjením baterie elektromotoru?

  • Z běžné zásuvky trvá plné nabití 5 hodin
  • Z wallboxu nabijete zhruba za 3,5 hodiny

Mít na startu dne plně nabitou baterii se rozhodně vyplatí. Díky kombinaci obou pohonů si pak můžete vychutnat nadmíru pohodlnou jízdu s významně nižší spotřebou ve srovnání s konvenčními auty. Jezdit se spotřebou pod 3 litry na 100 km není žádnou magií ani nereálným číslem. Stručně řečeno, hybridní Superb iV jezdí jako běžný Superb, ale navíc dokáže být nadmíru úsporný, aniž by ztratil cokoliv ze svých tradičních předností. Jen ho nesmíte zapomenout zapnout do zásuvky.

Více informací o nové ŠKODĚ Superb iV se dozvíte u nás v autosalonu AMOND!

Radek Prošek
Radek Prošekvedoucí prodeje nových vozů
Michaela Kudrnová
Michaela Kudrnováprodejce nových vozů
Martin Ševčík
Martin Ševčíkprodejce nových vozů
Kristýna Mečířová
Kristýna Mečířováasistentka prodeje
2020-02-18T22:55:53+02:00 18/02/2020|Hlavní strana, Nové vozy, Škoda|
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,
V NÁVAZNOSTI NA VLÁDNÍ OPATŘENÍ, JSME NUCENI UZAVŘÍT PRODEJ NOVÝCH A OJETÝCH VOZŮ. RESPEKTUJEME TOTO OPATŘENÍ Z DŮVODU OCHRANY ZDRAVÍ. INFORMACE O NOVÝCH A OJETÝCH VOZECH JSME PŘIPRAVENÍ POSKYTOVAT ELEKTRONICKOU FORMOU ( EMAIL, TELEFON).SERVISNÍ SLUŽBY NAŠÍ FIRMY ZŮSTÁVAJÍ V PROVOZU. PŘÍJEM VOZŮ DO OPRAVY BUDE PROVÁDĚN VEDLEJŠÍMI VCHODY ( NÁSLEDUJTE ZNAČENÍ NA PROVOZOVNĚ).
PRACOVNÍ DOBA SERVISU BUDE PRO VEŘEJNOST 8-10 A 14-16 HOD.
ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, KTEŘÍ JSOU V KARANTÉNĚ, NEBO VYKAZUJÍ PŘÍZNAKY CHŘIPKOVÉHO ONEMOCNĚNÍ, ABY NÁVŠTĚVU NAŠÍ PROVOZOVNY ODLOŽILI.
V PŘÍPADĚ, ŽE VAŠE OPRAVA NENÍ AKUTNÍ, OBJEDNEJTE SI PROSÍM NÁHRADNÍ TERMÍN. VŠECHNY KONTAKTY NALEZNETE ZDE.
 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ PŘÍPADNÝCH KOMPLIKACÍ S OMEZENÍM PROVOZU.
VEDENÍ SPOLEČNOSTI AMOND SPOL.S.R.O.