Vítejte ve světě elektromobility: představuje se ŠKODA CITIGOe iV

Automobilka ŠKODA vstoupila do elektrické éry čisté mobility svým prvním elektromobilem – elektrickou verzí modelu CITIGOe iV. A už teď je zřejmé, že to byl povedený vstup. Prvních pět stovek vozů se prodalo ještě dřív, než stihly sjet z výrobní linky. A první zkušenosti AMONDu? Elektrické CITIGO je skvělé městské auto, hbité, obratné a s velmi příjemným zrychlením.

A k tomu se všemi dalšími přednostmi elektromotorů.

„Mezi nejdůležitější přednosti se řadí nižší provozní a také servisní náklady. Odpadá starost o náklady na benzín či výměny oleje. Tady nic takového není. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 kilometrů dle toho, co nastane dříve. Takže máte zkrátka na dlouho pokoj a klid,“ uvedl Radek Prošek, vedoucí prodeje nových vozů ŠKODA AMOND.

CITIGOe iV, jak už název napovídá, je typické městské vozidlo.

„Má perfektní zátah a jízdní zrychlení a maximální dojezd činí 252 km, i když reálně to bude o něco méně v závislosti na způsobu jízdy a podmínkách,“ poznamenal Radek s tím, že nabíjet se vůz může třemi způsoby – doma ze zásuvky, což trvá 12,5 hodiny, přes wallboxy (4 hodiny) nebo přes veřejné rychlonabíječky. To pak stačí na nabití hodina.

„Dobíjecí stanice máme pro své zákazníky i u nás v autosalonu a připravujeme další, která bude i pro veřejnost,“ doplnil Radek Prošek a přidal i další výhody pro vlastníky elektromobilů. „Majitelé CITIGOe mohou navíc počítat s tzv. ekobonusem, což znamená buď pokrytí nákladů na pořízení wallboxu včetně instalace, nebo zvýhodnění až 30 000 korun.“

Zmíněné bonusy, ke kterým patří možnost parkovat i na „modrých zónách“, neplacení silniční daně nebo to, že auto může jezdit na dálnicích i bez známky, tak vyvažují cenu ŠKODY CITIGOe iV, která začíná na 479 000 Kč. Ve srovnání se zahraniční konkurencí na poli elektromobilů je ale CITIGO nejlevnější… Navíc v ceně vozu je bohatá základní výbava, která obsahuje mj. AL kola 16″, Climatronic, tempomat, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané čelní sklo, parkovací senzory vzadu, Bluetooth a DAB – digitální radiopříjem.

Jaké trumfy mají elektromobily v ruce?

  • Nulové přímé emise

Žádné přímé emise CO2 ani další zdraví škodlivé látky. To je velký trumf v přetahované se spalovacími motory.

  • Nízké provozní náklady

Náklady na provoz elektromobilu se pohybují na úrovni jedné třetiny nákladů úsporného dieselu.

  • Nižší náklady na servis

Elektromotor je oproti spalovacímu motoru výrazně jednodušší, a proto jsou nižší i nároky a náklady na servis.

  • Téměř bezhlučná jízda

Elektromotor nevydává prakticky žádný zvuk. I to přispívá, především ve městech, ke zlepšení životního prostředí. Vozy jsou ale vybavené generátorem zvuku kvůli bezpečnosti chodců.

  • Vysoká spolehlivost elektromobilů

Podstatně nižší počet komponentů nutných pro fungování vozu zaručuje vysokou spolehlivost elektromobilů.

  • Skvělé jízdní zážitky

Elektromobily poskytují okamžitě maximum výkonu z nulové rychlosti, jakmile sešlápnete plynový pedál.

  • Nabíjet můžete kdekoliv

Počet nabíjecích míst je sice stále omezený, ale na druhou stranu můžete dobíjet kdekoliv – doma, v práci, v obchodních centrech. Stačí se připojit do sítě.

Co skrývá CITIGOe v písmenech iV?

Písmeno „i“ v sobě skrývá vlastnosti vozu CITIGOe, které jsou inovativní, inteligentní, ikonické, inspirativní a intuitivní. Písmeno „V“ znamená prostě vozidlo.

di vás v AMONDu s novým elektromobilem seznámíme a také zodpovíme vaše dotazy.

Radek Prošek
Radek Prošekvedoucí prodeje nových vozů
Michaela Kudrnová
Michaela Kudrnováprodejce nových vozů
Martin Ševčík
Martin Ševčíkprodejce nových vozů
Kristýna Mečířová
Kristýna Mečířováasistentka prodeje
2020-01-24T21:38:47+01:00 24/01/2020|Hlavní strana, Nové vozy, Škoda|