Volkswagen zaznamenal v červenci na českém trhu více než 40% růst registrací

„Červenec přinesl značce Volkswagen velmi razantní růst prodejů, vysoce převyšující růst celkového trhu a ten se výrazně odrazil v počtu registrací a zejména pak v tržním podílu značky Volkswagen“ říká Jiří Jantač, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Vděčíme za to nejen trvale oblíbeným bestsellerům v čele s Golfem, ale také stále silnějšímu postavení v segmentech SUV. Skvěle přijaty byly českými zákazníky všechny naše loňské i letošní novinky, ať se jedná o Polo, T-Roc, Arteon nebo Touareg, skvěle si pak vede také Tiguan.“

V červenci 2018 bylo v České republice registrováno 2495 nových osobních vozů Volkswagen, což představuje meziroční nárůst o 41,2 %. Vzhledem k tomu, že celkový český trh s osobními vozy vzrostl jen o 10,1 %, přinesl červenec dlouhodobě nejúspěšnější dovážené značce citelné zvýšení tržního podílu, a to o dva a půl procentního bodu na 11,5 %.

Na předních místech červencového žebříčku podle počtu registrovaných nových vozů se umístily modely Volkswagen Golf s 559 vozy (638 vozů včetně kompaktního MPV Golf Sportsvan), Tiguan (497 vozů), Passat (276 vozů) a Touran (242 vozů).

Velmi úspěšně se na českém trhu etablovaly nové generace modelů Polo (148 vozů) a Touareg (47 vozů). Oba modely stanovují nová měřítka ve svých segmentech mnoha technickými inovacemi, které zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti. Stále větší přízni českých zákazníků se těší také v loňském roce uvedený zcela nový model Arteon (101 vozů) s mimořádně atraktivním stylem a nové kompaktní SUV T-Roc (110 vozů), s nímž Volkswagen mění poměry sil v segmentu kompaktních SUV. Početné rodiny a zákazníci s aktivním životním stylem pak nedají dopustit na osvědčené kvality všestranného rodinného MPV Sharan (51 vozů).

2018-08-23T15:04:25+02:00 23/08/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|