VW T-Cross: překvapivé SUV, co „klame tělem“

Dominika pro náš tým AMOND spravuje sociální sítě, ale především je akční i aktivní mladá žena, která si na vlastní kůži vyzkoušela a otestovala nový VW T-Cross 1.0 TSI. A jak to dopadlo? Tady je hodnocení Dominiky…

„Pocity z jízdy v aktuálně nejnovějším a nejmenším SUV od Volkswagenu jsou nanejvýš příjemné J“  S trochou nadsázky se dá říct, že jsme spolu strávili fakt perfektní víkend.

T-Cross zaujme na první pohled

Sice jsem se zmínila, že T-Cross je momentálně nejmenším SUV v rodině VW, ale to, co zaujme okamžitě na první pohled, nebo spíš na první posezení, je dostatek prostoru na předních i zadních sedadlech. T-Cross v tomto ohledu skvěle „klame tělem“. V tomhle autě se pohodlně svezou čtyři lidé a ještě mají k dispozici poměrně prostorný zavazadlový prostor.

Ale ještě se vrátím k prvnímu pohledu, protože hned na první dobrou tohle auto zaujme i designem..Není totiž ani trochu usedlý, či nudný. Naopak. I proto nejspíš osloví především mladé a kreativní lidi, kteří rádi a pohodlně cestují.

Pohodlí i skvělé ovládání

Díky poloze sedadel a výšce dveří se do auta dobře nastupuje, sedí se pohodlně a vzpřímeně, a to platí i pro cestující na zadních sedadlech. Jedním dechem přidávám i výborný výhled z auta, skvělé ovládání vozu i všech ovládacích prvků. Včetně dotykového osmipalcového displeje, který je dobře čitelný a okamžitě reaguje.

Projela jsem se T-Crossem po silnicích, včetně okresek s nepříliš kvalitním povrchem, vyzkoušela jsem si i jízdu v lehkém terénu. A nadchlo mě, jak je auto dobře ovladatelné, jak perfektně sedí a reaguje. Jízda v něm zkrátka zapadla do celkového pocitu sportovně laděné a přitom příjemné a bezpečné jízdy.

Ostatně, tohle auto má ještě jeden a rozhodně ne nezanedbatelný a početný „balíček výhod“.

  • Už v základní výbavě se totiž nabízí spousta zajímavých „vychytávek“ – asistenčních systémů jakými jsou parkovací systém, Lane assist, tedy pomocník, který vás nenechá vyjet z jízdního pruhu, nebo hlášení mrtvého bodu, či monitoring chodců.
  • Mně osobně nadchla intuitivní navigace, propojení telefonu a přijímání hovorů na displej.
  • A ještě něco… Protože mám ráda hudbu, plnými doušky jsem si vychutnala skvělý zvuk díky výkonnému audiosystému Beats. Fakt pecka…

S T-Crossem se nechtělo loučit

Co dodat? Upřímně řečeno, nechtělo se mi s T-Crossem po testovacím víkendu loučit. Tohle auto rychle přiroste k srdci a získá si vás. Nejen proto, že se tak trochu vymyká obvyklostem z dílny VW, ale především pro vše, co nabízí – od jízdních vlastností až po všechny asistenční systémy.

2019-06-06T20:43:05+01:00 06/06/2019|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|