Nový Volkswagen Arteon – Inovativní asistenční systémy – Adaptivní světlomety ALS (Active Lighting System)

Při jízdě za tmy mohou rozhodovat zlomky sekundy. Ať se jedná o silnici plnou zatáček, nebo špatně osvětlenou odbočku v obytné zóně, na řidiče může ve tmě kdykoli čekat nepříjemné překvapení v podobě překážky. Arteon nabízí jako první Volkswagen adaptivní světlomety s novou předvídavou funkcí svícení do zatáček. Dvojité světlomety LED osvětlují zatáčku až s dvousekundovým předstihem, než do ní řidič zatočí. Nový osvětlovací systém modelu Arteon disponuje těmito „jasnovidnými“ schopnostmi díky síťovému propojení přední kamery a navigačního systému.

Nové gran turismo je sériově vybaveno světlomety s diodami LED pro tlumená a dálková světla, které navíc doplňuje asistent pro automatické ovládání dálkových světel „Light Assist“ (v rámci systémových omezení automaticky zapíná a vypíná dálková světla v závislosti na provozu před vozidlem na základě obrazu, snímaného kamerou). Obě uvedené modelové varianty mohou být na přání vybaveny adaptivními světlomety ALS (Active Lighting System).

„Active Lighting System“ používá dvojité světlomety LED s projekční technikou a zahrnuje mimo jiné dynamicky řízenou funkci trvale zapnutých dálkových světel „Dynamic Light Assist“ (interaktivní trvale zapnutá dálková světla jako funkční rozšíření asistenta „Light Assist“) a „dynamické svícení do zatáček“. Poslední uvedená funkce osvětluje zatáčky prostřednictvím variabilně ovládaných modulů světlometů v souladu s úhlem otočení volantu. Novinkou je přitom skutečnost, že osvětlení zatáčky je nyní v případě Arteonu aktivováno, nezávisle na úhlu otočení volantu, také předvídavě na základě obrazů z přední kamery a dat navigačního systému o průběhu trasy. Díky tomu dokáže gran turismo osvětlit průběh zatáčky ještě dřív, než do ní řidič zatočí. Rozložení světla se přitom řídí také podle poloměru zatáčky, protože směrem ke krajnici klesají ztráty, způsobené rozptylem světla.

2017-06-09T07:55:40+01:00 09/06/2017|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|