Odpočítávání do listopadové modernizace Golfu: Pátý Golf – ryzí dynamika a návrat GTI

Golf V ukázal v roce 2003 vypracované svaly
Golf GTI V o výkonu 200 koní je dnes oslavován jako sportovní ikona

Byl to pátý Golf, který svým komfortem, dynamikou a kvalitou zastínil při svém debutu v roce 2003 leckteré konkurenty vyšší střední třídy. Jen o rok později ohlásil Golf s výkonem 200 koní, černou maskou chladiče a sportovními sedadly s legendárním károvaným vzorkem „Interlagos“ návrat verze GTI, která se opět stala samostatným modelem. Vysoká poptávka po Golfu, ani po modelu Golf GTI od té doby nepolevila. Golf GTI je dodnes nejúspěšnějším sportovním vozem v kompaktním segmentu. Samotný Golf je nedostižně nejprodávanějším evropským vozem všech dob. Krátce před nadcházející listopadovou modernizací bestselleru nastal nyní čas ke krátkému ohlédnutí. Na Golf V a rok 2003.

V roce 2003 zažila Evropa mimořádně teplé a dlouhé léto. Johnny Depp vyvázl s Keirou Knightleyovou z „prokletí Karibiku“ ve filmu „Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly“. Největším ze všech malých hrdinů se stal čarodějnický učeň v knize „Harry Potter a Fénixův řád“, jíž bylo prodáno 55 milionů výtisků. Automobilovou hvězdou roku byl nový Golf V, který byl ještě větší, bezpečnější a kvalitnější než předchůdce. V roce 2003 byl Golf již po téměř tři desetiletí nejprodávanějším vozem z Německa. Byl považován za symbol „automobilu“, za jediné vozidlo v kompaktním segmentu pro zákazníky ze všech společenských tříd. A jaký byl pátý Golf? Základem zůstala DNA první generace – avšak s vizuálně novou podobou. Design s charakteristickými střešními sloupky C, výraznou zádí, vysloveně sportovní čelní partií a svalnatou siluetou, stoupající směrem k zádi, vyzařoval ryzí dynamiku. Novinkou v modelové řadě Golf byla příď, u níž kapota motoru svými tvary poprvé přiléhala ke konturám světlometů podobně jako u sportovního vozu.

2016-10-13T16:19:55+02:00 13/10/2016|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,
V NÁVAZNOSTI NA VLÁDNÍ OPATŘENÍ, JSME NUCENI UZAVŘÍT PRODEJ NOVÝCH A OJETÝCH VOZŮ. RESPEKTUJEME TOTO OPATŘENÍ Z DŮVODU OCHRANY ZDRAVÍ. INFORMACE O NOVÝCH A OJETÝCH VOZECH JSME PŘIPRAVENÍ POSKYTOVAT ELEKTRONICKOU FORMOU ( EMAIL, TELEFON).SERVISNÍ SLUŽBY NAŠÍ FIRMY ZŮSTÁVAJÍ V PROVOZU. PŘÍJEM VOZŮ DO OPRAVY BUDE PROVÁDĚN VEDLEJŠÍMI VCHODY ( NÁSLEDUJTE ZNAČENÍ NA PROVOZOVNĚ).
PRACOVNÍ DOBA SERVISU BUDE PRO VEŘEJNOST 8-10 A 14-16 HOD.
ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, KTEŘÍ JSOU V KARANTÉNĚ, NEBO VYKAZUJÍ PŘÍZNAKY CHŘIPKOVÉHO ONEMOCNĚNÍ, ABY NÁVŠTĚVU NAŠÍ PROVOZOVNY ODLOŽILI.
V PŘÍPADĚ, ŽE VAŠE OPRAVA NENÍ AKUTNÍ, OBJEDNEJTE SI PROSÍM NÁHRADNÍ TERMÍN. VŠECHNY KONTAKTY NALEZNETE ZDE.
 
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ PŘÍPADNÝCH KOMPLIKACÍ S OMEZENÍM PROVOZU.
VEDENÍ SPOLEČNOSTI AMOND SPOL.S.R.O.