Volkswagen podporuje Nadační fond Petra Koukala

Značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Service navázaly společně partnerství s Nadačním fondem Petra Koukala. V rámci této spolupráce podporují projekt „STK pro chlapy“, který si vytkl za cíl apelovat na zodpovědnost mužů za své zdraví.

Zodpovědnost patří mezi základní hodnoty značky Volkswagen, která se rozhodla podpořit Petra Koukala a jeho nadační fond, jehož cílem je přivádět muže na preventivní prohlídky do lékařských ordinací včas. Tohoto cíle hodlá Nadační fond Petra Koukala dosáhnout projektem „STK pro chlapy“. Vrcholového českého badmintonistu dovedla k těmto aktivitám diagnóza zhoubného nádoru varlete, kterou si vyslechl od svého lékaře ve věku pětadvaceti let.

„Po této vážné nemoci jsem si uvědomil, že to, co se stalo mně, se může stát komukoli. To mě vedlo k rozhodnutí dělat maximum pro to, aby se mužská část české populace začala o své zdraví aktivně zajímat a neodsunovala prevenci na vedlejší kolej. My muži jezdíme se svým autem pravidelně do servisu, děláme pro něj všechno, co mu na ‚světlometech‘ vidíme, ale o své tělo nedbáme, přestože se jedná o mnohem složitější a choulostivější ‚stroj‘. Věřím, že náš projekt ‚STK pro chlapy‘ pomůže tento zvyk zlomit, a to i díky podpoře značky Volkswagen, za kterou bych chtěl touto cestou moc poděkovat,“ říká nezlomný optimista Petr Koukal.

Sedminásobný mistr České republiky v badmintonu se po úspěšné léčbě vrátil velmi rychle zpět do vrcholového sportu a s výjimkou roku 2012, kdy podlehl svému soupeři až ve finále českého mistrovství, opět kraluje českému badmintonu. Mezi největší Koukalovy sportovní úspěchy patří účast na olympijských hrách v Pekingu a Londýně, jakož i vítězství a medailová umístění v mnoha mezinárodních turnajích.

Volkswagen se rozhodl podpořit veřejně prospěšné i sportovní aktivity Petra Koukala mimo jiné zapůjčením vozu Volkswagen Passat Variant. Symbolický klíč od tohoto vozu převzal Petr Koukal na slavnostní české premiéře osmé generace bestselleru střední třídy. Badmintonová hvězda se tak stala prvním řidičem této automobilové novinky v České republice.

Kromě toho poskytne značka Volkswagen Užitkové vozy všestranný vůz Volkswagen Caravelle pro potřeby nadačního fondu. Volkswagen plánuje v rámci spolupráce také společné komunikační aktivity včetně dlouhodobé soutěže pro veřejnost o atraktivní ceny, veřejné přednášky a besedy nebo zapojení Petra Koukala do projektu značky Volkswagen v rámci partnerství s běžeckou ligou RunCzech.

2015-01-27T09:54:48+02:00 27/01/2015|Hlavní strana, Volkswagen|