Volkswagen zahájil předsériovou fázi vývoje nové generace modelové řady Golf

Značka Volkswagen se společně se svými dodavateli v současnosti intenzivně připravuje na zahájení výroby nadcházející generace modelové řady Golf1. Ralf Brandstätter, člen představenstva, zodpovědný za nákup, a Karlheinz Hell, vedoucí modelové řady, zdůraznili na akci „Golf 8 Supplier Summit“ ve Volkswagen Areně význam nové generace pro značku a výrobní závod Wolfsburg. Zároveň upozornili „komunitu Golfu“ na příležitosti a zodpovědnosti, které vyplývají z trvale udržitelného partnerství.

Výrobní závod Wolfsburg v současnosti vyrábí více než 2000 vozidel modelové řady Golf denně. Wolfsburg zůstane hlavním městem oblíbeného kompaktního vozu i v budoucnosti. Za 75 týdnů začne z montážní linky největšího závodu na výrobu automobilů v Evropě sjíždět osmá generace bestselleru v kompaktním segmentu. Golf se prodává ve 108 zemích a od roku 1974 přesvědčil více než 34 milionů zákazníků. Celkové investice značky do nadcházející generace dosáhnou výše 1,8 miliardy eur.

Brandstätter před 180 vrcholovými manažery 120 nejdůležitějších dodavatelů prohlásil: „Uvedení nadcházející generace modelu Golf na trh má společně s modelovou řadou I.D. pro naši značku nejvyšší strategický význam.“ Po výběru dodavatelů byla nyní zahájena další fáze společné práce s dodavateli na zajištění stabilního náběhu výroby připravovaného modelu Golf. „Nacházíme se v rozhodující druhé polovině projektu,“ říká Brandstätter.

2018-01-29T14:27:41+01:00 29/01/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|