VW Multivan: auto jako stvořené pro rodinu. Značka: ideál

Hledáte prostorné a praktické auto pro rodinu? Odpověď je bez většího váhání jasná: VW Multivan.

Proč? Protože model už šesté generace v rodině Volkswagenu nabízí výjimečný a variabilní vnitřní prostor v základu se sedmi plnokrevnými místy, navíc s překvapivými a velice užitečnými možnostmi úprav. Plus vynikající jízdní vlastnosti.

Vlastně je celkem jedno, o jak velké rodině je řeč, protože Multivan si užije bezezbytku „průměrná“ čtyřčlenná rodina, stejně jako početně nadprůměrná. Není nad to, bez problémů „nalodit“ babičku i dědečka, případně zvířecí členy rodiny. A zrovna tak se nemusí řešit, jestli dětem vezmeme jen kolo a koloběžku už ne. Prostě dopravní prostředky zabalíme oba.

Ostatně na vlastní kůži si to vyzkoušela i rodina s dětmi, jíž Amond vůz VW Multivan zapůjčil. Závěr téhle „zkoušky“ jen potvrdil už řečené: auto jako stvořené pro rodinu. Všechno, co si chcete na výlet nebo dovolenou vzít, s přehledem do auta dáte. Nejen kolo i koloběžku, ale třeba i kočárek nebo v zimní variantě lyže i snowboard.

Zkrátka a dobře, tohle auto pojme spoustu věcí, takže vyrazit na výlet v plném počtu neznamená škrtání některých věcí, které se už nevejdou. Když vyrazíte Multivanem na dovolenou nebo jen na víkend, můžete využít i řadu dalších možností. Variabilita a prostor se zachováním veškerého komfortu jsou to, čeho nabízí tohle auto plnou náruč.

Druhá řada sedadel jde otočit proti směru jízdy, takže vznikne zajímavý koutek, který se dá ještě vylepšit sklopným stolkem. Takže se interiér vozu lehce promění v rodinnou restauraci nebo třeba mobilní kancelář. A zrovna tak jdou sedačky zcela sklopit, takže vznikne zajímavý a velký prostor, který se dá využít jako úžasně velká nákladová plocha nebo jako provizorní ložnice. Pohodlně se v ní natáhnou i nadprůměrně urostlí jedinci…¨

Když už je řeč o úložných prostorech, tak ve VW Multivan jich najdete doslova přehršel. Skoro by se chtělo říct, že kam se člověk podívá, najde nějaké odkládací místo – třeba schránky na doklady, mobil nebo klíče. Za řadicí pákou vám poslouží držáky na pití včetně velké „kapsy“, do které se s přehledem ukryje i velká láhev s nápoji, což ocenila i testující rodinka.

Pokud je majitel vozu pedant na pořádek, zcela jistě ocení také odpadkové koše u řidiče i spolujezdce. A co je důležité, všechny odkládací prostory jsou pohodlně po ruce bez nějakého většího natahování.

O síle motoru rozhodně nemusíte mít pochyby – i při plném obsazení reaguje svižně. A zajímavá je i spotřeba: Když nemáte cihlu na plynu, pohybuje se kolem osmi a půl litru na 100 km.

A konečné resumé?

Pokud potřebujete prostor, jen těžko najdete na trhu lepší auto. Navíc s řadou bezpečnostních prvků. Zkrátka a beze zbytku platí, že VW Multivan šesté generace je ideální rodinný vůz.

A pokud byste ještě váhali, tak vás může přesvědčit názor Tomáše Utěšila, vedoucího prodeje VW v Amondu, který má jasno o třech milnících v životě rodiny: Tím prvním je seznámení s životním partnerem, poté narození potomka a nakonec první jízda v Multivanu.

Ověřit si slova Tomáše můžete i vy díky akční nabídce Amondu. Vyzkoušejte si a pořiďte v akci VW Multivan Bulli.

Více se dozvíte zde

2018-10-28T22:11:20+01:00 24/10/2018|Hlavní strana, Nové vozy, Volkswagen|