Vyjádření Volkswagen AG

Vážené dámy a pánové, vážení zákazníci,
z aktuálních zpráv v médiích jste se dozvěděli, že Volkswagen vynakládá maximální úsilí na vyjasnění nesrovnalostí ohledně používaného softwaru u vznětových motorů.

Nejdříve bychom k tomu rádi uvedli následující:
Důvěra našich zákazníků a veřejnosti je a zůstává naším nejdůležitějším jměním! Hluboce litujeme, že jsme zklamali Vaši důvěru. Uděláme vše pro to, abychom celou záležitost co nejrychleji napravili ve Vás prospěch.
Všechna vozidla, kterých se to týká, jsou naprosto bezpečná a provozuschopná. Aktuální problém se týká výhradně produkovaných emisí. A my tento problém odstraníme! Převezmeme samozřejmě plnou zodpovědnost a také náklady na nezbytná opatření. Je ale také zřejmé, že si to vyžádá čas, který je potřebný k analýzám a realizaci technických opatření.

Nové vozy koncernu Volkswagen poháněné vznětovými motory EU 6, které jsou v současné době v nabídce v Evropské unii, plní legislativní požadavky a ekologické normy. Reklamovaný software neovlivňuje jízdní vlastnosti, spotřebu paliva, ani emise. Nápadné odchylky mezi hodnotami naměřenými na zkušební stanici a při reálném provozu byly zjištěny výhradně u vozidel s motory typu EA 189. Volkswagen pracuje s maximálním úsilím na tom, aby tyto odchylky byly odstraněny prostřednictvím technických opatření.

Mějte, prosím, pochopení pro to, že aktuálně ještě nemůžeme uvést žádné další podrobné údaje o tom, kterých modelů a roků výroby se to přesně týká. V nejbližším možném termínu Vás budeme opět informovat.

Ve společnosti Volkswagen uděláme vše pro to, abychom opět získali plnou důvěru, kterou nám věnuje tolik lidí, a abychom zabránili dalším škodám.

Volkswagen AG

2015-09-24T10:46:21+02:00 24/09/2015|Hlavní strana, Nové vozy, Ojeté vozy, Volkswagen|