Novinky / Nový TIGUAN ALLSPACE

Nový TIGUAN ALLSPACE

Nový TIGUAN ALLSPACE

27.06.2022

Nové ovládací a asistenční systémy pro bestseller

Poté, co Tiguan prošel na podzim loňského roku modernizací, je nyní na řadě prodloužená verze.
Tiguan Allspace se posouvá na novou úroveň díky modernizovanému designu, novým ovládacím a asistenčním systémům, novým prémiovým prvkům výbavy včetně interaktivních světlometů „IQ.LIGHT – LED Matrix“ a dotykovým plochám pro ovládání sériově dodávané automatické klimatizace.

V současnosti sjíždí z montážních linek na celém světě více než každý druhý Tiguan (55 %) jako verze s prodlouženým rozvorem.
Varianta XL s označením Tiguan Allspace může být na přání SUV se sedmi sedadly nebo se může pochlubit s objemem zavazadlového prostoru až 1920 litrů.
Po velké designové a technické modernizaci modelu Tiguan přichází nyní také nový Tiguan Allspace – s ještě ostřejším vzhledem, digitálním kokpitem, inovativními technologiemi, novou strukturou výbav a plnou konektivitou. Beze změny zůstává oceňovaná nabídka vnitřního prostoru. Pětimístná verze nabízí zavazadlový prostor o objemu 760 až 1920 litrů, sedmimístná varianta pojme 700 až 1755 litrů. Na přání dodávaná sedadla ve třetí řadě jsou stejně jako druhá řada sedadel sklopná. Jejich složením vznikne rovná ložná plocha. Zákazníci mají na výběr tři motory TSI a dvě jednotky TDI. Na přání, resp. v závislosti na výbavě, zajišťuje rychlé a hladké řazení 7stupňová převodovka DSG. Na přání dodávaný pohon všech kol 4MOTION poskytuje optimální trakci.

Tiguan Allspace má kvůli modernizovanému designu přídě o 22 mm delší karoserii s vnější délkou 4723 mm. Velkorysé rozměry interiéru zůstávají stejné. Nově navržená příď se specifickou maskou chladiče a elegantním světelným designem dává jasně najevo prémiové ambice. Zákazníci mohou Tiguan Allspace poprvé objednávat s adaptivními světlomety „IQ.LIGHT – LED Matrix“. Další novou osvětlovací funkcí jsou dynamické ukazatele směru s LED diodami. Osvětlená lišta na mřížce masky chladiče po levé i pravé straně nově navrženého loga značky Volkswagen je nepřehlédnutelným designovým prvkem.

Čtyři varianty výbav. Postupující digitalizace modelu Tiguan Allspace.

Fascinující akustické zážitky umožňuje na přání dodávaný prémiový audiosystém, který Volkswagen vyvinul pro model Tiguan Allspace spolu se specialisty na audio ze společnosti Harman Kardon. Krystalicky čisté výšky a výrazné basy vznikají souhrou subwooferu, digitálního 16kanálového zesilovače s celkovým výkonem 480 W a devíti vysokovýkonných reproduktorů (8+1). Poslech nejvyšší úrovně na všech sedadlech je zaručen čtyřmi předem nakonfigurovanými zvukovými charakteristikami, speciálním módem Surround a neuvěřitelně čistou reprodukcí hlasu.